استقبال جهانی بی سابقه

دینامیسم آفرینش

برای این که خوانندگان عزیز، نویسنده محترم و دانشمند و پرمایه این کتاب را بشناسند با اجازه خودشان در مقدمه کلماتی به عرض خوانندگان عزیز می رساند. قریب 13 سال قبل ایشان مقاله مختصری به عنوان «تبریک عید طبیعی جهانی و پیشنهادات سودمند به عالم بشریت» در سالنامه نور دانش 1333 منتشر کردند که بعداً به زبان انگلیسی ترجمه و در جهان پخش گردید. این نوشته که متن آن با عکس در حدود بیست صفحه بیشتر نبود به قدری مورد توجه قرار گرفت که باعث شگفتی است. سیل نامه‌های تقدیرآمیز از طرف رؤسای دانشگاه‌ها و آکادمی‌ها، اساتید دانشگاه، رؤسای کلیساها و معابد ادیان مختلفه، روحانیون عالی قدر ادیان، دانشمندان و علمای فنون مختلف اجتماعی و دینی و اقتصادی و غیره، مدیران جراید و مجلات، نویسندگان کتب، شخصیت‌های برجسته علمی و دینی و اجتماعی واصل گردید. به علاوه چند فقره دیپلم افتخار علمی به خاطر اقدام بشردوستانه و علمی که ایشان با نشر این مقاله کوتاه در دنیا به عمل آورده بودند واصل گردید که عکس دو تا از آنها با ترجمه متن آن در همین مقدمه به نظرتان می‌رسد.  به منظور آنکه متن آن جزوه را ملاحظه فرمایید عین آن‌ را در اینجا چاپ می‌کند تا ببینید چگونه این پیام ظاهراَ مختصر با استقبال دانشمندان و روشنفکران جهان مواجه گردیده است    .

از بین صدها نامه که رسیده چند نامه‌ای را که مشخص‌تر است با ذکر نام فرستنده و کشور مربوطه و تاریخ وصول نامه در اینجا چاپ می‌کنیم و ممکن است به زودی مجموعه مفصل تری از این نامه‌ها به زبان اصلی با ترجمه فارسی آن در دسترس هموطنان عزیز قرار گیرد. علاقمندان می‌توانند اصل نامه‌ها را در دفتر (وحدت نوین جهانی) ملاحظه فرمایند.

ناگفته نگذارد که برخی دیگر از آثار جناب آقای دولتشاهی مانند کتاب (مکانیسم آفرینش) که دوبار چاپ شده و بعضی مقالات ایشان در مجلات جلب توجه فوق‌العاده نموه و نامه‌های تقدیرآمیز بسیار برای آن رسیده و ممکن است در ضمن تقدیرهایی که در این کتاب چاپ شده نامی هم از برخی از آثار ایشان ذکر شده باشد.

بیان این مختصر تنها به این خاطر انجام گردیده که خوانندگان این کتاب بیشتر قدر آن‌ را بدانند و متوجه شوند که این کتاب به قلم یک نویسنده دانشمند ایرانی است که صفحات مختصری از نوشته ساده ایشان این طور در عالم با شور و استقبال مواجه گردید. بنابراین ضمن قدردانی از این کتاب امید است با توجه و دقت و موشکافی بیشتر از آنها بهره‌برداری کاملتری به عمل آید.
توفیق همه خوانندگان گرامی را از خداوند متعال خواهانم.

(برای دیدن برخی از این نامه‌ها به ضمیمه شماره2 در آخر کتاب مراجعه فرمائید.)